امروز: دوشنبه 02 خرداد 1401 برابر با 23 می 2022

شهردار بناب در جلسه بررسی طرح جامع شهری بناب؛قرار دادن ساخت و سازهای غیر مجاز در طرح جامع فعلی تبعات خوبی نخواهد داشت

شنبه, 11 بهمن 1399 20:51 نوشته شده توسط 
رای دادن به این مورد
(0 رای)

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب جواد نظام پرست عصر امروز در جلسه بررسی طرح جامع شهری بناب با تاکید بر اینکه کمبود اراضی مسکونی در این شهر مشکلاتی از قبیل گرانی زمین را به وجود آورده است گفت: متاسفانه در طرح جامع قبلی نیز به فضا سازی برای اراضی مسکونی توجه ویژه نشده بود و همین علت باعث کمبود زمین مسکونی در این شهر گردیده است.

شهردار بناب ورود به ساخت و سازهای غیرمجاز به داخل محدوده شهری و طرح جامع را غیر اصولی و بد فرهنگی عنوان کرد و گفت: با انجام این کار و قانونی کردن ساخت و سازهای غیر مجاز قطعاً عده‌ای به این فکر می افتند که ساخت و سازهای غیر مجاز امروز نیز در طرح جامع بعدی وارد محدوده و قانونمند می‌شوند و این قطعاً بد فرهنگی را ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: شهرداری بناب قطعاً با تمام پتانسیل در مقابل ساخت و سازهای غیر مجاز ایستادگی خواهد کرد و اجازه تکمیل آنها را نخواهد داد چرا که معتقدیم ساخت و سازهای غیر مجاز علاوه بر زشت کردن چهره شهری راههای توسعه بناب را کند خواهند کرد و همچنین عامل گرانی مسکن و زمین در این شهر می‌شوند.

کلیددار شهر بناب یکی دیگر از مشکلات مهم شهری بناب را موضوع ترافیک عنوان کرد و گفت: متاسفانه با توسعه ساخت و سازها و افزایش جمعیت به فضا سازی مناسب برای خیابانسازی و همچنین میانبرهای درون شهری توجه نشده است و همین موضوع موجب معضل بزرگ ترافیک در شهر بناب شده است.

وی افزود: در طرح جامع جدید می بایست به عناوین مهم دیگر مانند فضای سبز نیز توجه شود چرا که متاسفانه برخی از مناطقی که برای فضای سبز در نظر گرفته شده بود اجرایی نشده و همین امر مشکلاتی را در حوزه فضای سبز به وجود آورده است.

شهردار بناب در پایان با تاکید بر اینکه شهرداری بناب در حال حاضر آسفالت کاری خیابان های اصلی و فرعی بناب را در الویت اصلی همزمان با شروع فصل کاری قرار داده است گفت: امیدواریم همزمان با شروع فصل کاری بخش های زیادی از خیابان‌های شهری بناب آسفالت ریزی شود.

 
909 بازدید

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید