امروز: پنج شنبه 02 خرداد 1398 برابر با 23 می 2019

موضوعات داغ
مسئول خبر

مسئول خبر

imam

شنبه, 21 ارديبهشت 1398 22:17
معاون شهردار بناب گفت: با وجود اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری جهت نوسازی بافت های ناکارآمد شهری پروانه رایگان صادر می کند اما مردم به دلیل هزینه های بالای نظام مهندسی تمایلی برای نوسازی منازل خود نشان نمی دهند.
 
به گزارش انعکاس بناب، علیرضا علی اصغری در جلسه ستاد باز آفرینی شهری شهرستان با بیان اینکه بناب در سال جاری به عنوان یکی از شهرهای مطرح استان در ارائه طرح های باز آفرینی وجذب اعتبارات معرفی شده است، اظهار داشت: این امر در سایه تعامل و هماهنگی بین اعضا ستاد بازآفرینی شهر بناب به دست آمده است که امسال باعث شد ۱۳ پروژه مهم در حوزه با آفرینی شهری برای این شهرستان تعریف شود.
 
معاون شهردار بناب هزینه های بالای نظام مهندسی را مانع اصلی نوسازی بافت های ناکارآمد شهری اعلام کرد و گفت: شورای شهر و شهرداری در حمایت از نوسازی مسکن در بافت های ناکارآمد شهری که یک طبقه پیلوت و دو طبقه مسکونی، پروانه ساخت را کاملا رایگان صادر می کند اما به دلیل هزینه های بالای نظام مهندسی این طرح با عدم استقبال مردم مواجه شده است.
 
وی تصریح کرد: با توجه به اینکه اکثر اهالی ساکنین بافت های ناکارآمد شهری از قشر کم درآمد جامعه محسوب می شوند، پرداخت هزینه های بالای نظام مهندسی خارج از توان آنان می باشد لذا دولت می بایست در این راستا از روش های مختلف مثل ارائه تسهیلات کم بهره از این قشرحمایت کند.
 
دبیر ستاد بازآفرینی شهری بناب با اذعان بر اینکه محلات کوی پاسگاه، دیزج جنوبی، آغداش، رسالت و اکبرآباد در برنامه اجرایی آسفالت معابر از محل قیر رایگان سال ۹۷ قرار دارند، گفت: کارهای مقدماتی و زیر سازی این محله ها در حال انجام است که در اولین فرصت کار آسفالت ریزی نیز شروع خواهد شد.
 
وی افزود: همچنین شهرداری بناب کارهای تحقیقاتی و برآورد آسفالت محلات مرکزی شهر بخصوص بافت های فرسود و تاریخی را در دستور کار خود قرار داده است تا در صورت تخصیص قیر رایگان در سال جاری این نقاط نیز به سرعت آسفالت ریزی شوند.
شنبه, 21 ارديبهشت 1398 22:14
شهردار بناب تاخیر به وجود آماده در بازسازی سقف استخر شهرداری بناب را رفع پوسیدگی های سازه های اصلی آن عنوان کرد و گفت: این مکان ورزشی و تفریحی تا پایان خرداد ماه سال جاری شروع بکار خواهد کرد.
 
محبوب تیزپاز صبح امروز در گفتگو با خبرنگار انعکاس بناب، در خصوص عملیات بازسازی استخر شهرداری بناب گفت: سقف سوله این مکان از ابتدای برای استخر طراحی نشده است چراکه جنس آن متفاوت می باشد لذا همین علت باعث شد امروز این سقف تا حدود زیادی پوسیده شود.
 
شهردار بناب با بیان اینکه ابتدا قرا بود سقف کاذب استخر شهرداری بناب تعویض و بازسازی شود، تصریح کرد: بعد برداشتن سقف پوسیده و رسیدن به سازه های اصلی متوجه شدیم این سازه به همراه ستون های نگه دارنده اصلی خود دچار پوسیدگی بسیار زیادی شده اند که این موضوع کار بازسازی را تخصصی و وارد فاز جدیدی کرد.
 
وی افزود: در مرحله اول و پس از بررسی های انجام شده و به کار گیری کارشناسان برجسته استان قرار شد سقف این سوله به طور کامل با سازهای اصلی آن با اعتبار ۹ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال تعویض شود که این مقدار  هزینه نه در بودجه شهرداری تعریف شده بود و نه اینکه توان پرداخت آن وجود داشت.
 
تیزپاز نیاری به اجرای طرح جایگزین و ابتکاری جهت بازسازی سقف استخر شهرداری بناب با هدف کاهش هزینه ها اشاره کرد و گفت: در این طرح سعی داریم قسمت های پوسیده اما با قابلت تعمییر مجدد را با روش سندبلاست بازسازی و پوسیدگی های ها را برطرف کنیم و قسمت هایی که دچار پوسیدگی زیادی شده اند را تعویض کنیم.
 
کلیدار شهر بناب در پایان هزینه پیش بینی شده برای طرح بازسازی و تعمییر اساسی سقف استخر شهرداری را در حدود ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: امیدواریم با تلاش و همت تمام مجموعه شورای شهر و شهرداری این مجموعه را تا پایان خرداد ماه سال جاری راه اندازی کنیم.
دوشنبه, 26 فروردين 1398 16:34
 
 
 
با عرض تبریک اعیاد شعبانیه، به مناسبت  نیمه مبارک شعبان، شهرداری بناب با همکاری ستاد دعای ندبه شهرستان برگزار می کند:
 
 مراسم پرفیض دعای ندبه همراه با صرف صبحانه
 
زمان: ۹۸/۱/۳۰ روز جمعه ساعت ۷/۳۰ صبح
 
مکان: خیابان زرگران، مسجد میرغفور
 
اداره فرهنگی اجتماعی و روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر بناب
چهارشنبه, 21 فروردين 1398 23:24
 تنها استخر شنای موجود بناب 7 ماه است که به دلیل مشکلات فنی تعطیل بوده و هنوز کار بازسازی و ترمیم آن به اتمام نرسیده و این موضوع سبب نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.
 
✅شنا از جمله ورزش هایی است که از جنبه های مختلف و بویژه از حیث توجه دین مبین اسلام به آن در بین مردم جایگاه ویژه ای به خود اختصاص داده است ولی متأسفانه شهروندان بنابی حدود ۷ ماه است که از نعمت داشتن استخر شنا در این شهرستان محروم شده‌اند.
 
✅تنها استخر شنای شهرستان بناب که مالک آن شهرداری بناب است به دلیل پاره‌ای از مشکلات فنی چندین ماه است به تعطیلی کشیده شده و ظاهراً کار مرمت و بازسازی آن به جهت کمبود اعتبارات هنوز به پایان نرسیده و این موضوع موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم کرده است.
 
✅با این اوصاف، مردم شهرستان بناب به خاطر تعطیلی این مجموعه مجبور شده اند جهت برخورداری ازخدمات استخر و سونا به شهرهای همجوار و حتی آذرشهر و تبریز عزیمت کنند.
 
✅رئیس شورای اسلامی شهر بناب آذرماه سال گذشته در گفتگویی با خبرنگار فارس در بناب ضمن عذرخواهی از مردم بخاطر تأخیر طولانی مدت برای تکمیل نواقصات استخر و سونای شهرداری اظهار امیدواری کرده بود که به‌زودی شاهد اتمام عملیات تعمیرات این مجموعه باشیم.
 
✅به هر حال، به دلیل فرسوده بودن مجموعه استخر و سونای شهرداری بناب بهتر است مسئولان در اسرع وقت با جلب مشارکت بخش خصوصی مجموعه جدیدی در شأن و منزلت مردم بناب تدارک ببینند که در این ارتباط شورای اسلامی شهر بناب نیز آمادگی خود را برای همکاری با بخش خصوصی و عدم دریافت وجه بابت صدور پروانه احداث اعلام کرده است.
 
✅بر اساس این گزارش، شهردار بناب نیز در گفتگویی با خبرنگار ما با اذعان به این مطلب که استخر و سونای شهرداری چندین ماه است به دلیل برخی مشکلات فنی تعطیل شده است؛ اظهار کرد: بر اساس آزمایش هایی که از سوله استخر صورت گرفت، مشخص شد که سازه های سوله در آن مقطع برای استخر طراحی نشده اند و سوله هایی که برای استخر به کار گرفته می شود باید در برابر رطوبت مقاوم باشند.
 
✅محبوب تیزپاز نیاری افزود: مدتی است با دعوت از مشاوران و افراد اهل فن بازسازی و تعمیرات اساسی استخر شهرداری را آغاز کرده ایم.
 
✅کلیددار شهر بناب تصریح کرد: پیش بینی می شود برای تکمیل این تعمیرات بالغ بر ۳ میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال هزینه شود.
 
✅تیزپاز نیاری همچنین با اظهار امیدواری گفت: تلاش می کنیم تا پایان اردیبهشت ماه نسبت به تکمیل تعمیرات اقدام و استخر برای استفاده در اختیار شهروندان قرار گیرد.
 
✅این گزارش می افزاید، علاوه بر مردم و ورزشکاران دانشجویان رشته های تربیت بدنی دانشگاه های شهرستان نیز برای گذراندن واحدهای عملی درس شنا مجبورند به استخرهای سایر شهرستان ها عزیمت کنند.
 
✅با همه این تفاسیر، امیدواریم شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر بناب با تکمیل به موقع این استخر دوستداران شنا را بیش از این در انتظار نگذارند.
 
✅گفتنی است، شهرستان ۱۴۰ هزار نفری بناب در ۱۱۰ کیلومتری جنوب تبریز مرکز استان آذربایجان شرقی واقع شده و تنها دارای یک مجموعه استخر و سوناست که ۷ ماه است در تعطیلی به سر می برد.
 
◾️ نگارنده: جاوید بنابیان

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت