امروز: شنبه 30 شهریور 1398 برابر با 21 سبتامبر 2019

موضوعات داغ
مسئول خبر

مسئول خبر

imam

سه شنبه, 26 شهریور 1398 03:58

رئیس سازمان حمل و نقل شهرستان بناب گفت: برای سرویس های مدارس از رانندگان مجرب و متاهل استفاده خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بناب کریم صمد زاده، در خصوص برنامه های سازمان حمل و نقل عمومی شهرستان بناب همزمان با بازگشایی مدارس گفت: امسال با همکاری اداره آموزش و پرورش و نیروی انتظامی تدابیر بسیار خوبی برای سرویس مدارس دانش آموزان اندیشیده شده است تا دانش آموزان بدون هیچ گونه مشکلی رفت و آمد، کنند.

رئیس سازمان حمل و نقل شهرستان بناب با تاکید بر اینکه برای سرویس مدارس دانش آموزان از رانندگان مجرب و با سابقه استفاده خواهیم کرد، تصریح کرد: رانندگان می بایست ابتدا مجوزهای مد نظر را از نیروی انتظامی و اداره اماکن گرفته باشند تا بتوانند در این حوزه فعالیت کنند.

وی افزود: در همین خصوص سامانه ای به نام سپند راه اندازی شده است تا رانندگان سرویس های مدارس در این سامانه ثبت نام کنند که در صورت عدم داشتن صلاحیت و مدارک مد نظر از جمله عدم سو پیشینه و عدم اعتیاد نمی توانند پروانه فعالیت خود را بگیرند.

صمدزاده با تاکید بر اینکه به هیچ عنوان از راننده مجرد در حوزه سرویس مدارس استفاده نخواهد شد، گفت: طبق توافقات مقرر شده است برای دانش آموزان پسر راننده مرد و برای دانش آموزان دختر راننده خانم انتخاب شود.

رئیس سازمان حمل و نقل شهرستان بناب با اشاره به نرخ های مصوب اخیر سرویس های مدارس از طرف سازمان حمل و نقل عمومی شهرستان بناب گفت: همه رانندگان موظف هستند طبق نرخ مصوب کرایه دریافت کنند که در غیر اینصورت طبق قانون با متخلفان برخورد و در صورت تکرر پروانه فعالیت شخص متخلف باطل خواهد شد.

وی در پایان نظارت بر سرویس مدارس از سوی والدین دانش آموزان را مهم دانست و گفت:  والدین اجازه ندهند که بیشتر از ظرفیت قانونی خودرو دانش آموزان سوار بر سرویس های مدارس شوند و در صورت هر گونه تخلف به سازمان حمل و نقل به صورت مستقیم و یا از طریق شماره تلفن ۳۷۷۶۰۳۹۹-۰۴۱ اطلاع رسانی کنند.

 

نگارنده خبر: داود زیبائی

سه شنبه, 26 شهریور 1398 03:03

به گزارش شهرداری بناب علیرضا علی اصغری با بیان اینکه مشارکت شهروندان می تواند در پیشبرد مسائل شهر بسیار مثمر ثمر باشد، اظهار داشت:  اگر میی بینیم بسیاری از شهرهای دنیا در زیبایی، فضای شهری دلنشین، امکانات مناسب و خدمات شهری مطلوب به عنوان الگو مطرح هستند که دلیل آن بیش از هر چیز مشارکت شهروندان در تامین هزینه‌های شهر و پایدار بودن منابع درآمد شهرداری است.

معاون شهردار بناب خاطر نشان کرد: شهروندان محترم با پرداخت به موقع عوارض خودروی خویش علاوه بر مشارکت به موقع در توسعه شهری ازجریمه ماهانه عوارض خودرو بعلت تاخیر در پرداخت جلوگیری نمایند.

وی افزود: گرچه عوارض سالیانه خودروها سهم بسیار اندکی است که مالکان خودرو برای جبران عوارض بی شمار ناشی از تردد خودروها در سطح شهر این مبلغ را می پردازند که قطعا در مقابل هزینه های بسیار بالایی که شهرداری برای حمل و نقل، ترافیک و مبلمان شهری متحمل می شود بسیار ناچیز و غیر قابل قیاس است.

علی اصغری با استناد به تبصره ۶ ماده ۴۲ از فصل نهم قانون مالیات بر ارزش افزوده، که مالکین محترم خودروها را موظف به پرداخت سالیانه‌ی عوارض خودرو می نماید، گفت: تبعات و پیامدهای ناشی از عدم پرداخت به موقع عوارض شهردای طبق بند “و” ماده‌ ۴۶ قانون مالیات بر ارزش افزوده در خصوص عدم پرداخت به موقع عوارض، موجب تعلق جریمه ای معادل ۲ درصد به ازای هر ماه تاخیر خواهد بود که این جریمه قابل بخشش نیست.

معاون شهردار بناب تصریح کرد: در این راستا، سامانه‌ پرداخت الکترونیکی عوارض خودرو، به منظور تسهیل در فرآیند پرداخت عوارض، این امکان را فراهم آورده است که شهروندان محترم، به جای مراجعه به شهرداری با مراجعه به سایت شهرداری بناب  به آدرس bonabcity.org.ir و یابا مراجعه به دفاتر ارایه دهنده خدمات دولت الکترونیک در سطح شهر و محله‌ خود، می توانند در کمترین زمان و با هزینه مناسب نسبت به پرداخت عوارض خودرو به صورت الکترونیکی اقدام و گواهی پرداخت را دریافت کنند.

نگارنده خبر/ داود زیبائی

به گزارش شهرداری بناب، سعید کیانپور  در خصوص این خبر گفت: در ۶ ماهه اول سال ۱۳۹۸ شهرداری تعداد قراردادهای عمرانی منعقده با پیمانکاران بخش خصوصی را به ۳۴ قرارداد افزایش داده که برخی از آنها انجام شده و تحویل موقت گردیده و برخی دیگر نیز در حال اجرا می باشند.

 

وی افزود: از جمله قراردادهای فعال شهرداری،(جدول گذاری و اصلاح جوب جاده قره چپق، کفسازی و اجرای کفپوش بتنی در پیاده روهای بلوار سهند و کمربندی چمران، اجرای دیوار ساحلی قوبی چای کوی پاسگاه، اجرای عرشه پل چوان چای حد فاصل پارک فدک و شهربازی، آسفالت ریزی بلوار مطهری، آسفالت ریزی ساحل قوبی چای حوالی پارک ملت، اجرای آبرو کوچه ها و آماده سازی برای آسفالت ریزی، جدول گذاری میدان سپاه، تهیه و اجرای تاپ اسلب بتنی، تهیه انواع کفپوش و قطعات بتنی، کفسازی و بتن ریزی پیاده روهای پارک فدک، حذف کندروهای بلوار رسالت و آماده سازی برای آسفالت ریزی، اجرای آبرو و آسفالت ریزی محلات هدف از جمله کوی پاسگاه و دیزج جنوبی، دیوارکشی در میدان دواب، اجرای کانال در کوی آزادگان، اصلاح جوب و جدولگذاری بلوار مدرس بطول ۷۰۰ متر، تولید آسفالت از نخاله های آسفالتی در کارخانه بازیافت آسفالت، اجرای سرعت کاه دو منظوره در سطوح مختلف شهر،  اصلاح جوب و جدولگذاری کمربندی چمران  هستند.

 

رئیس اداره فنی و عمرانی شهرداری بناب در پایان با تاکید بر اینکه شهرداری امسال توجه ویژه ای به بحث عمرانی و زیبا سازی شهر دارد، گفت: خوشبختانه شهرداری بناب در تامین قطعات بتنی به طورکامل خود کفا شده است که این موضوع موجب شده است تا کارهای عمرانی شهر بهترو سریع تر انجام شوند.

دوشنبه, 18 شهریور 1398 04:31

به گزارش شهرداری بناب، مردم عزادار و حسینی شهرستان بناب در قالب هئیت های عزاداری از ساعات اولیه صبح عاشورا با اجتماع گسترده در خیابان های بناب با انجام مراسم سینه زنی و زنجیر زنی در سوگ شهادت مظلومانه سرور و سالار شهیدان و ۷۲ تن از یاران نزدیک و باوفای این امام مظلوم، به سوگواری پرداختند.

هئیت های عزاداری سپس با حرکت در خیابان های اصلی شهر بناب “مرکز شهر” در دسته های منظم سینه زنی و زنجیرزنی گوشه هایی از عشق و دلدادگی خود را به سالار شهیدان به نمایش گذاشتند و با نوحه خوانی و مرثیه سرایی در سوگ شهیدان دشت نینوا اشک ماتم ریختند.

گزارش تصویری؛

نگارنده خبر/ داود زیبائی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری بناب سعید کیانپور رئیس اداره فنی و عمرانی شهرداری بناب در خصوص این خبر گفت: کار اجرای آبرو سازی این کوچه در حال اجرا است که بعد آبرو سازی مرحله آسفالت ریزی این کوچه انجام خواهد شد

 

انتهای خبر/ داود زیبائی

شهرداري بناب به استناد بند 1 صورتجلسه مورخه 30/04/98 شورای محترم اسلامی شهر در نظر دارد با اعتبار بودجه مصوب سال 98 خرید و پخش آسفالت خیابانها و معابر عمومی سطح شهر بناب را (برابر شرح جدول ذیل) از طریق آگهی مناقصه عمومی به شرکت های دارای رتبه 5 رشته راه و باند و فرودگاه از سازمان مدیریت و برنامه ریزی واگذار نمايد. متقاضيان مي توانند با مراجعه به امور مالی شهرداری با اخذ مدارک و مطالعه شرایط ، پیشنهادات خود را تا پایان وقت اداری روز چهارشنبه مورخه 20/06/98 بصورت سر بسته در سه پاكت شامل: (الف:فيش واريزي ب:اسناد مناقصه ج:پیشنهاد قیمت) به دبیرخانه شهرداري تسليم و رسيد دريافت دارند.پيشنهادات رسيده روز چهارشنبه مورخه 20/06/98 راس ساعت 14:30 در دفتر شهرداري باز و قرائت خواهد شد.
 
ردیف    عنوان مناقصه    محل اجراء    مبلغ مناقصه    رتبه بندی لازم شرکتها برای شرکت در مناقصه    سپرده شرکت در مناقصه    مدت انجام پروژه       
1    خرید و پخش آسفالت    خیابانها و معابر عمومی سطح شهر    10,000,000,000    راه و باند و فرودگاه پایه 5    700،000،000ریال    چهار ماه از تاریخ انعقاد قرارداد                                                                                                                                                            تیزپاز نیاری-شهردار

پنج شنبه, 14 شهریور 1398 09:30

شهرداری بناب به استناد بند 4 صورتجلسه مورخه 19/03/98 شورای اسلامی شهر بناب در نظر دارد            خودروهای ذیل الذکر را برابر ماده 13 آئین نامه مالی شهرداریها از طریق آگهی مزایده عمومی با شرایط زیر به فروش برساند . متقاضيان مي توانند با مراجعه به امور مالی شهرداری با اخذ مدارک و مطالعه شرایط شرکت در مزایده، پیشنهادات خود را تا پایان وقت اداری روز یکشنبه مورخه 17/06/98 بصورت سر بسته در سه پاكت شامل: (الف:فيش واريزي ب:اسناد مزایده ج:پیشنهاد قیمت)  به دبیرخانه شهرداري تسليم و رسيد دريافت دارند.پيشنهادات رسيده روز یکشنبه مورخه 17/06/98 راس ساعت 14:30 در دفتر شهرداري باز و قرائت خواهد شد./.
 
ردیف    نوع خودرو    مدل     ظرفیت/سوخت    قیمت پایه(ریال)    مبلغ سپرده (ریال)       
1    وانت نیسان 2000    1363    2تن/بنزین    000/000/70     000/000/10       
2    کامیون بنز 608    1363    6تن/گازوئیل    000/000/350     000/000/40       
3    کامیون بنز 808    1358    8تن/گازوئیل    000/000/250    000/000/30       
4    کامیون زباله کش مکانیزه(ایویکو)    1387    18تن/گازوئیل    000/000/800/2    000/000/180                                                      
  تیز پاز نیاری -  شهردار

چهارشنبه, 13 شهریور 1398 15:51

به گزارش روابط عمومی شهرداری بناب، واحد زیبا سازی شهرداری بناب همزمان با ماه محرم المان های ویژه محرمی را در اکثر نقاط شهری بناب نصب کرده است که یکی از زیبا ترین آن المان اسب امام حسین (ع) در حوالی میدان آنا است.

 

اسب سفید امام حسین علیه السلام به نام «ذوالجناح» همراه آن بزرگوار به میدان نبرد می‌رود و پس از شهادت ایشان، تنها به خیمه‌گاه باز می‌گردد...

 

نگارنده خبر/ داود زیبائی

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت